• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Ytong Kurutma

ytong-kurutma

Ytong Kurutma – Son dönemlerde en çok tercih edilen ytong kurutma yöntemleri için kurutma sistemleri firması olarak bizler ile iletişime geçerek hizmet için detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Peki, ytong nedir? İnşaat sektöründe son dönemlerde sıkça kullanım için tercih edilen ytong tuğlaları hafif beton grubuna girmektedir. Ytong betonların bu kadar sık tercih edilmesindeki sebeplerden biri de bu hazır beton ve tuğlaların kullanıldığı binalarda fazladan yalıtım sisteminin yapılmasına gerek duyulmamasıdır.

Bu da hemen herkesi yalıtım uygulamasının maliyetinden kurtarmaktadır. Aslında ytong malzemesini kullanacak olan çoğu müşterimizin aklındaki sorulardan biri de bu kadar hafif olan bir malzeme ne kadar kullanışlı olur sorusudur.

Ytong tuğlaların diğer malzemeler arasında öne çıkmasındaki sebeplerden biri de hafif olmasına karşın çok sağlam olmasıdır. Yalnız ytong malzemesini kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalardan bahsetmek istiyoruz.

Bunlardan birisi de ytong tuğlaları nemden ve rutubetten uzak tutmaktır. Binanızın ana yapım malzemesi ytong ise ve evinizde rutubet veya yüksek orandan nem sorunu yaşıyorsanız ytong tuğlaların kısa süre içerisinde zarar görmesi de kaçınılmaz olacaktır.

Bunun için evinizde düzenli olarak yaptıracağını nem ölçümleri ile uygun görüldü veya müdahale edilmesi gerektiği zamanda ytong nemi alma işleminin yapılması gerekmektedir.

Böylece zamanında ve profesyonel kurutma cihazları ile müdahale edildiğinde tuğlalardan nemin veya rutubetin birbirine geçerek birbirlerini çürütmesi ve zayıflatması engellenmektedir.

Ytongun ana üretim malzemeleri toprak değildir. Bunun için toprak malzemelere uygulanacak olan yüksek dereceli işlemleri maalesef ytong malzemesinde kullanamayabilirsiniz. Bunun için de özellikle toprak malzemelere göre ytong ürünleri ısı ve ses konusunda yalıtım ürünlerinin en önünde bulunmaktadır.

Ytong kurutma cihazı beton kurutma cihazları kadar yüksek dereceli bir kurutma kapasitesine sahip değildir. Özellikle ytong ürünleri hafifliği ile sağlamlığı arasında şüphe uyandıracak bir görünüme sahip olsa da binalarda kullanıldığında sağlamlığı ve özellikle yalıtım sektöründeki başarısı ile en çok tercih edilen yapı ürünleri arasında yer almaktadır. Her yapı ürününde olduğu gibi ytong ürünlerde de nem ve ıslaklık gibi sorunlar büyük sorunlar meydana getirebilmektedir.

Bunun için ytong kullanılırken yani binanız yapım aşamasında iken belirli zaman dilimleri ile ytong kurutma işlemi yapılmalıdır. Böylece ıslak kalmayan ve yapısını koruyan ytong yuğlalar asıl özelliklerini sizlere yaşam alanlarınızda daha kaliteli olarak yaşatabileceklerdir.

Depreme de dayanıklı olan ytong malzemesinin asıl yapısının korunması için nem, rutubet veya küf gibi sorunlardan uzak kalması gerekmektedir. Böylece ytong ürünü seçmenizdeki asıl sebeplerin yani malzemenin asıl özelliğinin kaybolmaması ile sizlere daha sağlıklı yaşam alanları sunacaktır.

Ytong kurutma firması olarak nem veya rutubet veya ytong üzerindeki ıslaklığı kurutmak için nasıl bir yol izlemeniz hakkında bizler ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Özellikle ytonglar için ideal olan kurutma cihazlarını dilerseniz firmamız bünyesinden satın alabilir veya dilerseniz cihaz kiralama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı bir ürün olduğundan ve alışılmışın dışında bir yapıya sahip olan tuğla olan ytong nasıl kurutulmalı? Özellikle inşaat firmalarının en çok ytong ürünlerini kullanmak istemesi sonradan yalıtım için de uğraşmayacakları ve ytongun gerçekten diğer tuğla ürünlerine oranla daha sağlam yapıya sahip olmalarından dolayıdır.

Bu etkenlere bağlı olarak hava şartlarından veya diğer olumsuzluklarda dolayı ytongların nem veya ıslaklık gibi sorunlar ile karşı karşıya kalması bu malzemelerin yapısını bozabilmektedir. Bu da istenilen verimin alınamaması demektir.

Bunun için ytong ürünlerinin zarar görmemesi için zamanında müdahale edilerek kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.

Ytong kurutma konusunda firmamız bünyesinde bulunan profesyonel ekip arkadaşlarımızdan hangi cihazı kullanmanız gerektiği konusunda ve nasıl bir yol izlemeniz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizler ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Ytong Kurutma

Bilgi ve hizmet almak için bizi arayın : 444 0 719 

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.