• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Yapı Kurutmanın Faydaları

yapi-kurutmanin-faydalari

Yapı Kurutmanın Faydaları

Yapı Kurutma Yapılar inşaat teknolojilerinin doğası gereği kabaca bitirilmiş durumda iken dahi son derece fazla miktarda rutubet içerir. Hele de yapı rutubetin yoğun olduğu bir coğrafik alanda ise yapı kurutmanın faydaları bahsinde söz edilecek her türlü yararın bire bir yaşandığı bir örnek haline gelir.

Bir binanın ne olduğuna bakılmaksızın, kullanım amacı ne olursa olsun, bittiği zaman içerisinde yapılması gereken çok miktarda detay işçilik faaliyetinden söz etmek mümkündür. Konut, işyeri, fabrika, atölye, depo veya daha başka her türlü mekânda yapılması muhtemel parke, doğrama, döşeme gibi işlerin yapılabilmesi için mutlaka betonarme aksamın kurumuş olması gerekir.

Aksi halde benzer işlerin yapılması imkânsız hale gelecektir. Şayet yapılsa dahi kısa süre sonra kabarmalar, açılmalar, dökülmeler görülecek ve bunun sonunda imalatları yapan firmaların ticari itibarları yer ile bir olacaktır.

Binanın sahibi veya işletmecisi açısından da durum fena halde can sıkıcı bir noktada olur ve oluşan zarar telafisi imkânsız boyutlara taşınabilir.

Yapı kurutmanın faydası olarak il sırada sayılan bu tür imalatların ekonomik ve sağlam olarak yapılmasının dışında kazanılacak zaman da son derece önemlidir. İmalatları yapan firmaların beklemekle geçirecekleri zaman başka işler yapmalarına mani olacak ve kazanç elde etmeyi umdukları projelerin kendilerini zarara uğratma riski ile karşı karşıya kalacaklardır.

Islak yapı kurutma işlemleri günümüz teknolojisi sayesinde uzun zamanlar alan işler olmaktan çıkmış bulunmaktadır. Modern teknoloji ürünü cihazlar sayesinde mekânların kısa sürede nemden arınması sağlanmakta ve devamında yapılması tasarlanan her türlü iş için son derece değerli zamanlar kazanılmış olmaktadır.

Yapı kurutma cihazı teknolojisini yakından takip eden firmalar bunların en son modellerini bünyelerine katarak hizmet vermekte ve müşteri memnuniyetinin oluşmasını temin etmektedir.

Özellikle ahşap işçiliği açısından yapı kurutmanın faydaları saymakla bitmez. Parke döşenecek bir zemin buna örnek olarak ele alındığında, döşemenin yapılabilmesi için atılan şapın kurumasının beklendiği varsayıldığında mevsime, iklime ve bulunulan bölgeye göre 40-60 günlük sürelere ihtiyaç duyulacaktır. Günümüz koşullarında bu kadar süreyi bekleyerek geçirmek hem imalatçı hem de iş sahibi açısından hayal dahi edilemez.

Bu durumda mekânın yapay olarak kurutulmasının sağlanması gündeme gelmekte ve bu şekilde nemi giderilen mekâna yapılacak parke dâhil her türlü uygulamanın kolay ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Beton malzemenin içerisindeki nemin giderilmesinin hava koşulları nedeniyle mümkün olmadığı durumlarda modern cihazlarla bunun sağlanması şeklinde yapılan uygulamalar olan yapı kurutmanın faydaları bu şekilde saymakla bitmez. Bu açıdan en doğru olan işlem, benzer uygulamaları profesyonel bir anlayışla ve müşteri memnuniyeti esasına dayalı olarak yapabilen firmaların seçimi konusunda titiz davranmak olmaktadır.

Yapı Kurutmanın Faydaları Nelerdir

Yapı kurutma işlemine başlamadan önce kurutma yapılacak ortam kum, çamur ve benzeri maddelerden arındırılmalıdır.  Ortam kum ve çamurdan temizlenmediği takdirde kurutma esnasında bu maddeler beton gibi sertleşebilir.
Yapı Kurutucu Özellikleri:
Yapı Kurutma için kullanılan yapı kurutucu cihazların gereksiz masraflara yol açmayacak şekilde olması gerekiyor yapı kurutucunun diğer özellikleri ise ;
Uzun ömürlü sağlam bir yapıları bulunuyor
Yüksek kurutma kapasitesine sahipler
Değerlerini yitirmez sınırlı bir bakımla kurutmaya hazırlı hale gelirler
Pratik kullanımı sayesinde güven sağlar
En uygun fiyata en uygun verimlilik sağlayacak özelliktedir.

Yapı Kurutmanın Faydaları

DYD TÜRKTEK KURUTEK 444 07 19

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.