• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Tuğla Kurutma

tugla-kurutma

Tuğla Kurutma – İnşaat sektöründe en çok ihtiyaçlardan birisi de hızlı bir şekilde tuğla kurutma işleminin yapılması ihtiyacıdır.

Kurutma işleminin doğal yollarda yani kendiliğinden kurumasını beklemek sadece sizlere zaman kaybını yaşatabilmektedir. Ayrıca kuruduğundan da tam olarak emin olamayacağınız için yapısının ve kalitesinin zayıfladığı tuğlaları bina yapım aşamasında kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Bu da binanızın sağlamlığı açısında sizlere kullanım ömrü süresinde sorunlar yaşatabilmektedir. İnşaat sektöründe genellikle yaş tuğlalar kullanılmamaktadır. Ayrıca toplu halde alacağınız tuğlaların da satın alma işlemlerinde yaş veya kuru olması hem fiyatta hem de ağırlık olarak büyük farklılıklar meydana getirebilmektedir.

Tuğlalar henüz yapım aşamasında değilken yani şantiyede veya inşaat alanında beklerken herhangi bir ıslaklık veya nem sorunu ile karşı karşıya kalınırsa tuğlaları kurutma işlemi toplu olarak fırın kurutma cihazlarında yapılabilmektedir.

Binanızın yapım aşamasında iken yağmur kar veya diğer sebeplerden dolayı tuğlalar ıslanmış ise ve kurutulması gerekiyorsa inşatlarda kullanılan kurulma cihazları devreye girmektedir.

Bu cihazlar tuğla nemi alma konusunda sizlere sürekli olarak çalışabilme özellikleri ile kısa süre içerisinde sorunsuz olarak kurutma yapabileceklerdir.

Tuğla kurutma cihazları emiş özellikleri olan ve ıslaklığı ve nemi vakumlu sıcaklık vererek emen cihazlardır. Yapımda kullanılmamış olan tuğlaların kurutulması daha kısa sürede fırın şeklinde olan büyük kapasiteli kurutucularda yapılabilmektedir.

Binanızın yapım aşamasında iken yani inşaat halinde iken hava şartlarından dolayı sürekli olarak ıslak kalması mümkündür. Fakat kurutma işlemi yapılmadan inşaat yapımına devam edilmesi binanın kullanım ömrü ve sağlamlığı açısından risk meydan getirebilmektedir.

Kurutma cihazlarında genellikle sıcak hava kompreksi ile kurutma işlemi yapılmaktadır. Bu da sizlere kurutacağınız ürünün yapısı bozulmadan ve kısa süre içerisinde kurutma işlemi yapılmasını sağlamaktadır.

Tuğla kurutma cihazı sanıldığının aksine sizlere yüksek maliyetli bir kurutma hizmeti vermemektedir. Az enerji ile sizlere maximum seviyede kurutma sağlayan ıslaklık ve nem kurutma cihazları özellikle yapı malzemelerinin sağlıklı olarak yapılarının korunmasına yardımcı olabilmektedir.

Fırın şeklinde yapılan kurutma cihazları raylı sistem ile çalışmaktadır. İnşaat yapımında kullanılan tuğlalar duvar şeklinde örüldüğü zaman tuğla kurutma işlemi yapılacaksa buna uygun olan kurutma cihazları inşaat kurutma cihazlarıdır. Bu cihazlar kullanılırken önemli olan bazı noktalar bulunmaktadır.

Mesela cihazın kurulacağı alan ve cihazın kurutma kapasitesi de bu durumda oldukça önemlidir. Firmamız bünyesinde sadece tuğla kurutma cihazı değil hemen her sektörde tercih edilen kurutma sistemleri de bulunmaktadır.

Mesela sanayi tipi ve endüstriyel tip kurutma cihazları en çok tercih edilen ürünler arasında olmakla birlikte her alanda kullanılabilen cihazlardır. Tuğlalar özellikle nemden ve ıslaklıktan çabuk etkilenebilen malzemelerdir.

Bunun için tuğlanın esas yapısının korunması ve sağlamlığını kaybetmeden bina yapımında kullanılması için nemden, rutubetten ve ıslaklıktan uzak tutulması gerekmektedir.

Depolarda veya şantiye alanlarında muhafaza edilen tuğlaların kurutma işlemleri kullanılmış ve artık binanın bir parçası olmuş tuğlalara oranla daha kolay ve pratik şekilde yapılmaktadır.

Tuğla kurutma firması olarak tuğlalarınızın kullanılacağı her aşamada belirli zaman dilimleri aralığında kurutulması gerektiğin belirtmek isteriz.

Yağışlardan veya nemden yapılarının kısa sürede bozulduğunu fark eden müşterilerimizden gelen soruların başında tuğla nasıl kurutulmalı sorusu gelmektedir.

Sadece tuğla için değil yapı malzemelerinin hepsinin muhafaza edilirken ıslaklıklardan ve nemden uzak tutulması binanın yapım aşamasında sağlıklı ilerlemesi için oldukça önemlidir. Önemli olan hangi malzeme için hangi kurutma cihazını kullanmanız gerektiğidir.

Bunun için yardım ve destek almak için firmamız bünyesindeki ekip arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz. Kurutma cihazları satışı ve cihaz kiralaması yapabileceğiniz firmamız ile iletişime geçerek tuğla kurutma için en etkili yöntem ve cihaz hakkında ve kurutma cihazlarımızın fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Tuğla Kurutma

Bilgi ve hizmet almak için bizi arayın : 444 0 719

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.