• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Sıva Kurutmanın Yararları

siva-kurutmanin-yararlari

Sıva Kurutma »Yapıların hızlı ve sağlıklı bir şekilde teslim edilebilmesi sıva kurutmanın yararları içerisinde ilk sırada yer almaktadır.

Özellikle inşaat sektöründe sıkça kullanılan kurutma cihazları inşaatın her yapım aşamasında tercih edilmektedir. Böylece binanın yapım aşamasında kurumasını bekleme süresi de azalmaktadır.

Ayrıca ıslak kalan ve nem ve rutubet işleyen her maddenin yapısının bozulması gibi inşaatlarda da binanın sağlıklı olarak ve sağlam olarak teslim edilmesi için ıslaklıktan ve nemden uzak tutulması gerekmektedir.

Özellikle sıva işlemi yapılan her alanda işlerin devam edebilmesi için belirli bir zaman dilimi alanın kurutulması için ayrılmaktadır. Bu durum da bazen zaman kaybına sebep olabilmektedir.

Ayrıca binanın sadece iç sıvası değil dış cephe sıvası da düşünülürse özellikle yağışlı havalarda sıvanın kurutulmasını beklemek haftalarca zaman alabilmektedir.

Üstelik sıvanın kurumasının beklendiği bu zaman dilimlerinden sonra kurutma işleminin ne kadar sağlıklı yapıldığı da endişe verici olabilmektedir. Sıva nem kurutma işlemlerinizin sağlıklı ve kıs sürede gerçekleşmesi için profesyonel kurutma çözümlerinden yararlanmalısınız.

Ayrıca sıvanın boyadan önce ve kullanacağınız diğer duvar kaplama malzemelerinden önce yapıldığı da düşünülürse sıvanın tamamen kuruması beklenmelidir.

Eğer sıvanın tamamen kurumasını beklemeden herhangi bir boya veya diğer duvar kaplama malzemelerini kullanırsanız kısa süre içerisinde duvar boyasında kabarmalar, dökülmeler ve nem sorunu yaşanabilmektedir.

Sıvanın ıslak kalması ve ıslak iken üzerine herhangi bir başka işlem ile kapatma yapılması duvarlarınızda rutubet oluşumuna kadar istenmeyen sonuçları meydana getirebilir.

Bu gibi olumsuz ve sizlere daha sonra yüksek maliyet ortaya çıkaracak durumlar ile karşılaşmamak için sıva yapılırken ve sıva işleminden sonra kurutma işleminin kesin olarak yapılması gerekmektedir.

Sıva kurutmanın yararları arasında belki de en çok binanın bir an önce bitirilip binanın içerisinde yapılacak olan ince işlerin yapılmasında geçilebilmesidir. Binaların sadece erken teslim edilebilmesinden ziyade ayrıca sağlıklı bir duvar ve binaya sahip olabilmek için sıvanın tamamen kurutulması gerekmektedir.

Sıva kurutma işlemini kendi haline bırakarak yapma düşüncesi sizlere sağlıklı sonuçlar vermeyecektir. Ayrıca bu süre zarfında kaybedeceğiniz zamanı da düşünmelisiniz. Profesyonel kurutma yöntemleri hemen her sektörde sıklıkla tercih edilmektedir.

İnşaat sektöründe, gıda, mobilya, ahşap, elektronik sektörlerde de kurutma cihazları kullanılmaktadır. Böylece kısa süre içerisinde uygulama yapacağınız alandaki ıslaklığı, nemi veya rutubeti kurutmuş olursunuz. İnşaatlarda kullanılan sıva kurutma cihazı için önemli olan kullanacağınız alanın büyüklüğüdür.

Her kurutma cihazı gibi sıva kurutma cihazlarının da çeşitleri bulunmaktadır. Uzun süre ıslak kalan ve ıslak zemin üzerinde uygulama yapılarak zeminin kapatıldığı yerlerde mikroplar oluşmaya ve hızla yayılmaya başlayacaktır.

Önemli olan sıvadan sonra uygulanacak olan işlemdir. Mesela duvar kâğıdı ile kaplama yapılacak olan bir duvardaki sıvanın nemli kalması durumunda bina yaşam alanı olarak kullanılmaya başlandığında kısa süre sonra duvar kâğıtlarında kabarmalar meydana gelecektir.

Ayrıca lekeler de ortaya çıkacaktır. İşte bu noktada sıva kurutmanın faydası olan sağlıklı yaşam alanları önem arz etmektedir. Alt zeminde bulunan ıslaklığın kurutulması rutubet ve nem oluşumunu engelleyecektir. Ayrıca ısı maliyetinin de bu noktada devreye girdiğini belirtmek isteriz.

Sıva kurutma firması olarak sağlığınızı sizler fark etmeseniz de tehdit eden nem, rutubet veya diğer ıslaklık sorunları için siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz profesyonel kurutma cihazlarını hayatınızın her alanında kullanmanız yönündedir.

Sağlıklı ve kaliteli hava ve ortamlara sahip yaşam alanları elde etmek sanıldığının aksine zor bir durum değildir. Sizler ısı kazancı, zaman kazancı ve sağlıklı yapılar elde etmeniz yönündeki olumlu sonuçları ile sıva kurutmanın yararları hakkında bilgilenmek isterseniz tüm sektörlerde kullanılan kurutma cihazları temini ve detayları için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıva Kurutmanın Faydaları

Bilgi ve hizmet almak için bizi arayın : 444 0 719 

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.