• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Sıva Kurutmanın Faydası

siva-kurutmanin-faydasi

Sıva Kurutmanın Faydası

Sıva Kurutma İnşaatlarda sıva malzemesi yoğun bir şekilde su içerir ve uygulamanın ardından bulunduğu yerin coğrafi ve iklimsel özelliklerine göre neredeyse 4-5 ayı bulan kuruma sürelerine ihtiyaç duyar. Sıva kurutmanın faydası tam da bu noktada devreye giren son derece akılcı ve başarıyla uygulanan çözümler içerir.

Tam olarak kurumayan sıva uygulamasının ardından yapılması gereken diğer işlerin bekletilmesi günümüz teknolojileri varken mümkün olmamaktadır. Boya, astar, parke, ahşap işlerinin tamamı, imalat sürecinin başlatılması için bu kurutma işleminin bitmesini beklemekte olan inşaat aşamalarıdır.

Tam olarak kurumanın sağlanması bölgenin iklimsel yapısından kaynaklı olarak çok uzun zaman alabilecek olması bazı yerlerde çok daha büyük problemlere yol açabilir. Soğuk ve rutubetli iklime sahip bölgelerde zaten kısa olan inşaat mevsimi bunun gibi gerekçelerle daha da kısalabilmekte ve dolayısıyla sektör için telafisi imkânsız kayıpların habercisi olabilmektedir.

Bunun önüne geçmek, "sıva kurutma" ve benzeri işlemleri profesyonel bir şekilde yerine getiren firmalarla çalışmakla mümkün olmaktadır. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak modern cihazları bünyesine dâhil eden firmalar, hangi iklimsel koşullarda olursa olsun sıva, beton, şap, ahşap gibi tüm inşaat elemanlarının kolay, etkin ve hızlı bir şekilde kurumasını temin etmektedir.

Sıva kurutma cihazı da bu şekilde kullanılan son zamanların modern teknoloji ürünü aletlerinden biridir. İhtiyaç duyulan mekânın hacmine göre büyüklük ve sayıda cihaz ile pratik bir şekilde inşaatların kurutulması, rutubetinden arındırılması imkânı sağlaması dolayısıyla sektörün vazgeçilmezleri arasına girmiş bulunmaktadır.

Tüm bu sözlerin ardından neden sıva kurutma sorusunu soranlara verilecek en iyi cevap ise sıva kurutma ile kazanılacak zamanın hiçbir bedel ile satın alınmasının mümkün olmadığı ve yerine koymanın imkânsız olduğudur. Gerçekten de zamanı satın alma ve yerine geri koyma imkânı yeryüzünde mümkün değildir.

Bu nedenle sıva kurutmanın faydası hakkında yeterli bilgiye sahip olmak ve gerektiği durumlarda tereddüt etmeden bu çözüme yönelmek akılcı ve son derece yerinde bir uygulama olacaktır.

Aksi halde kaybedilen her zaman biriminin aslında çok büyük paralarla bile telafi edilemediği durumlarla karşı karşıya kalınır. Taahhütlerini yerine getiremeyen firmaların itibar kaybının parasal karşılığını hesap etmek de son derece zordur.

Ekonomiye kazandırılmak üzere inşa edilen her bina, benzer aşamaları bekleyerek geçirdiği takdirde, oluşan toplam kayıp her zaman milli ekonominin ve doğal olarak hepimizin kaybı olarak zarar hanesine yazılacaktır.

Ev, işyeri, hastane, iş merkezi, alışveriş merkezi ve benzeri her türlü binanın inşaat aşamasında zaman kaybını önlemek, bu şekilde zarar etmek yerine doğru bir karar verilerek seçilecek firma ile tüm bu ve benzeri işleri en doğru şekilde ve en doğru fiyata yaptırmak mümkündür.

Sıva kurutmanın faydası hakkında yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olan firmayı tercih ederek zaman tasarrufunu parasal kazanca çevirmek, inşaat işlerinin yürütüldüğü aşamalardaki en doğru kararlardan birisi olacaktır.

Sıva Kurutmanın Faydası

Bilgi için bizi arayın : 444 07 19

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.