• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Şap Kurutma Makinası

sap-kurutma

Şap kurutma şapın formunu bulması için mutlak suretle yapılması gerekli olan bir kurutma işlemidir. Şap nem kurutma işlemi yapılırken kullanılan pek çok yöntem olmakla birlikte bu yöntemlerden sadece biri gerçekten işe yaramakta ve şapın formunu bulmasını sağlamaktadır.

Şap nemi kurutma işlemi yapılırken işe yarayan yöntemin adı şap kurutma cihazı ile kurutma işlemidir. #Şap kurutma cihazı sayesinde şap çok kısa bir süre içerisinde istenilen kuruluğa ulaşabilmekte ve şap atılan beton zeminde istenilen düz ve pürüzsüz zemin elde edilebilmektedir.

Şap Kurutma Cihazı

Şapı kurutan cihazlarımız bu işlemi yaparken şap üzerine kalan nemin üzerine yoğun bir şekilde sıcak hava uygulayarak gerçekleştirmektedir. Bu sıcak hava sayesinde şapın üzerinde bulunan nem suya dönüşmekte ve bu sayede şap üzerinden uzaklaştırılabilmektedir.

Kurutma işlemi sırasında son derece dikkat edilmelidir. Kurutma sırasında yapılacak bir hata şapın genel durumuna etki edeceği gibi şapın uygulandığı beton zeminin de sorun yaşamasına neden olabilmektedir. Bu sebeple kurutma işlemi için kesinlikle acele edilmemeli, mutlak suretle kurutma cihazı kullanılmalı ve profesyonel kişilere kurutma işlemi yaptırılmalıdır.

Şap Nemi Kurutma Nedir

Şap genel anlamda tüm inşaatlara uygulanması gerekli olan bir malzemedir. Özellikle beton zeminlere şap atım işlemi uygulanmadığı zamanlarda beton zemin üzerine uygulanacak olan malzemelerin fiziksel olarak deformasyona uğrama durumları her zaman ihtimal dâhilindedir.

Bu sebeple kurutulmuş beton üzerine atılan şapın vakit kaybedilmeden kurutulması gerekmektedir. Kurutulmakta geç kalınırsa eğer, şap üzerindeki nem betonu etkilemek için betonun derinliklerine kadar inmekte ve betonun çok kısa bir zaman dilimi içerisinde nemlenmesine neden olmaktadır.

Bina Şap Kurutma

Atılan şapı kurutma işleminde şap kurutma cihazı kullanımını önemlidir. Her ne kadar şap kurutma işlemi sırasında cihaz kullanımı önemli olsa da cihazın kullanımından çok daha önemli olan cihazın şap atılmış alana doğru şekilde konumlandırılmış olmasıdır.

Cihazın doğru şekilde konumlandırılmasından kasıt ise şap atılmış alanın tamamını görebilecek ve tamamına sıcak havayı eşit uzaklıktan, eşit dereceden ve eşit süre içerisinde verebileceği bir alana konulmasından bahsetmekteyiz.

Bu şekilde kurutma cihazı konumlandırıldığında çok kısa süre içerisinde kurutma cihazı işlevini yerine getirecek ve kurutma işlemini gerçekleştirecektir. Kurutma işlemi sonrasında şap olması gereken ve istenilen şekilde çok daha düzgün ve pürüzsüz görünecektir.

Nemli Şap Kurutma

Nemli şap kurutma işlemi inşaat işlemleri sırasında yapılmadığında zemin üzerine herhangi bir materyalin döşenmesi ve kullanılması mümkün olmayacak ve döşenen materyallerde anında kullanılamaz duruma gelecektir.

Ayrıca şapın neminden dolayı alt kısımda kalan betonda bu nemden zarar görecek ve zeminin tamamından nemlenme ve rutubetlenme baş gösterecektir. Kurutma cihazlarının çok kısa süre içerisinde şap nemini kurutabilmelerinin altında yatan sır ise kurutma cihazlarının ara vermeden çalışabilme özelliğine sahip olmasıdır.

Şap Kurutma Makinası

Bu özellik sayesinde her türlü ısıtıcı cihazdan çok daha sağlıklı ve çok daha hızlı bir şekilde kurutma işlemi gerçekleştirilecek ve zeminin üzerine uygulanması gereken diğer malzemeler bir an önce uygulanabilecektir.

Zemin üzerine uygulanacak olan parke, epoksi, ahşap gibi görsel malzemeler şap kurutma cihazı sayesinde çok daha hızlı bir şekilde uygulanabilecek böylece inşaat işlerinin bu kısımları daha çabuk ilerleyeceğinden dolayı inşaatın teslim süresi de dolaylı olarak kısalmış olacaktır.

Şap Nem Kurutma

Şap kurutma işlemlerinizi firmamızdan satın alabileceğiniz ya da kiralayabileceğiniz cihazlarımız ile gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız ile bağlantıya geçtiğinizde adres bilgilerinizi ve şap attığınız alanın büyüklüğünü paylaştığınızda alanın büyüklüğüne uygun kurutma cihazı adresinize kadar getirilecektir.

Adresinize gelen kurutma cihazının kullanımı hakkında cihaz teslimatına gelen teknik personellerimiz tarafından gerekli bilgi aktarımı yapılacak ve kullanımı sırasında gerekebilecek tüm aparatları teslim edilerek cihaz kullanıma hazır bir şekilde tarafınıza teslim edilecektir.

Islak şap kurutma işlemi kurutma cihazı dışında farklı ısıtıcı cihazlar ile uygulandığında şap sadece yüzeysel olarak kurutulmuş olduğundan dolayı şapın beton zemine yakın kısımlarında kalan nem ilerleyen zamanlarda tüm alana dağılarak şap atılmış zeminin rutubetlenmesine neden olabilmekte böyle bir durumda inşaatın teslimi öncesinde veya sonrasında ortaya çıktığında istenmeyen olaylar ve ekstra masrafların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Ekstra masraflar ve istenmeyen olayların yaşanmaması adına şap kurutma işlemlerinizi kurutma cihazı kullanarak yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Ayrıca inşaat işlerinizin normalden çok daha kısa sürmesine inanılmaz katkısı olacak olan şap kurutma cihazı ile kurutma işlemini bir kere denediğinizde ne anlatmak istediğimizi cihazımızın gösterdiği performanstan sonra çok daha iyi anlayacağınıza inanıyoruz.

ŞAP KURUTMA

Bilgi ve Cihaz Kiralama için bizi arayın : 444 0 719

Şap Kurutma Tanıtım Videomuzu İzlemek İzleyin;

Summary
Şap Kurutma 444 0 719
Article Name
Şap Kurutma 444 0 719
Description
İnşaat ve binalardaki taze şapın kuruma işleminin hızlanmasını sağlayan kurutma hizmeti sağlamaktayız
Author
Publisher Name
Kurutek
Publisher Logo
Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Ankara Şap Kurutma Firması

Ankara şap kurutma firma ı atış ve kiralama ını yapmakta olduğu kurutma cihazları ile gerek inşaat halinde olan binalarda gerek e de nemlenme ve rutubetlenme orunu yaşayan...

Bursa Şap Kurutma Firması

Bur a şap kurutma firma ı kimi binalarda nemlenme ve rutubetlenmeyi engellemek amaçlı kimi binalarda i e gör el anlamda daha parlak ve güzel zeminler elde etmek...

İstanbul Şap Kurutma Firması

İ tanbul şap kurutma firma ı olarak inşaatlarınızda nemlenme ve rutubeti azaltmak amacıyla, ya da gör el anlamda daha güzel bir zemin elde etmek amacıyla...

İzmir Şap Kurutma Firması

İzmir şap kurutma firma ı her binaya uygulanma ı zorunlu olan nem ve rutubetlenmeyi engelleyici özelliği bulunan şap malzeme inin atılma ının hemen ardından kurutulma ı...