• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Nemli Bodrum Katı Kurutma

nemli-bodrum-kati-kurutma

Nemli Bodrum Katı Kurutma

Binaların bodrum katlarının zemin ile diğer katlara oranla daha fazla temas ediyor olması beraberinde çok çeşitli sorunları getirmektedir. Bunların en başında ise doğal olarak rutubet sorunu başımıza dert olmaktadır. Nemli bodrum katı kurutma konusunda birçok bina aynı şekilde ihtiyaç sahibi olma durumundadır.

Böyle bir mekânda yaşamak hem kasveti ve görüntüsü itibariyle zor olmakta, hem de sunduğu yaşamsal koşullar nedeniyle problemin daha da büyümesine yol açmaktadır. Özellikle yaşlı, bebek ve hastaların varlığı söz konusu olduğunda durumun ciddiyeti daha da öne çıkmaktadır.

Bodrum katı kurutma konusunda herkes kendince bir çözüm üretmekte kimi çeşitli enerji kaynakları ile ısınan sobaları tercih etmekte kimi de çözüm bulmakta zorlanmaktadır. Isıtma ile nispi bir çözüm elde edilmiş gibi görünse de var olan su buharının ortamdan uzaklaştırılmadığı düşünüldüğünde aslında bir arpa boyu bile yol alınmadığı ortaya çıkmaktadır.

Gerçekten de ıslak bodrum katı kurutma işlemi için ortamdaki nemin uzaklaştırılmasından başka bir yol bulunmamaktadır. Aksi halde boşuna uğraş verilmiş olmakta ve harcanan enerjiye ödenen paralar tamamen boşa gitmektedir.

Nemin veya diğer bir deyişle rutubetin en önemli sonuçlarından birisi de küflenmedir. Son derece çirkin görüntüye yol açmasının yanında eşyalara verdiği zarar ile birçoğunu kullanılamaz hale getirmekte ve çürümüş meyve benzeri bir koku yayarak konuyu çok daha berbat bir hale taşımaktadır.

Küflü bodrum katı kurutma amacıyla yapılacak iş ve işlemlerin sıralaması da aynı şekilde nemin ortamdan uzaklaştırılması ile başlamaktadır. Ortamdaki su buharı uzaklaştırılmadan yapılacak işler ve atılacak adımlar beyhude gayretler olarak kalmaktadır.

"Nemli bodrum katı kurutma" konusunda profesyonel çözümlere ulaşmak eskisi kadar zor ve pahalı değildir. Gelişen teknoloji sayesinde bu işi yapan cihazlar ile bodrum katlarında da konforlu bir hayat sürmek olanaklı hale gelmiş bulunmaktadır.

Havadaki su buharını ortamdan uzaklaştırmaya yarayan cihazlar, öncelikle vakum etkisiyle havayı emer ve gövdesinde yer alan soğuk bir plaka üzerinde suyun yoğunlaşmasını sağlar. Yoğunlaşan su buharı bir haznede toplanarak hava ortama iade edilir.

Basit ama etkili bir sistem olarak piyasada yerini alan bu cihazların klimaların temel çalışma mantığından tek farkı, içerideki havayı soğutmadan bu işlemi yapması olarak düşünülebilir. Gelişen teknoloji sayesinde bu ve benzeri cihazları temin etmek pahalı olmaktan çıkmış ve herkesin ulaşabileceği bir ekonomik düzey yakalanmıştır.

Nemli bodrum katı kurutma işlemi için bu şekilde profesyonel çözümler kullanmak hem konfor hem de aynı zamanda sağlıklı bir yaşam elde etmek açısından son derece önemlidir. Rutubetli bir ortamda yaşamak zorunda kalmak, astımdan romatizmaya birçok hastalığa davetiye çıkarmak anlamına gelmektedir.

Özellikle çocukların, hasta ve yaşlıların bundan çok daha fazla etkilendiği açıktır. Bu nedenle rutubetli ortamlarda yaşamak yerine akılcı ve kalıcı çözümler üreterek sağlıklı yaşama adım atmak çok daha önemlidir.

Nemli Bodrum Katı Kurutma

Bilgi için bizi arayın : 444 07 19

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.