• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Nemli Alan Kurutma

nemli-alan-kurutma

Nemli Alan Kurutma

Nem Alma Özellikle inşaat sektöründe sıkça rastlanan sorunlardan biri yoğun nem oranıdır. İnşat malzemelerinin ömrü açısından yoğun nem tehlike oluşturmaktadır. Yapılmakta olan inşaat esnasında yağmur ve diğer hava şartlarının da etkisi ile duvarların ve diğer malzemelerin nemli kalması oldukça doğaldır. Bu gibi durumlarda "nemli ve ıslak alan kurutma" çalışması yapılmadır.

Bu çalışmasının yapılması gerekmektedir. Yeterli kurutma yapılmadığı takdirde nemli kalan kısımlar ileride küf ve kötü koku oluşumuna sebep olabilir. Nemli alan kurutma işlemi yapacak olan firmanın gerekli cihazlar ile nem oranını ölçmesi ve belirlemesi gerekmektedir. Bulunan nem oranına uygun olan cihazlar ve kurutma makineleri ile kurutma işlemi yapılmalıdır.

İşlem sonunca ortamdaki nem oranı tekrar ölçülmelidir. Hatta bu ölçümün düzenli aralıklar ile yapılması ve nem oranının kontrol altında tutulması gerekmektedir.

Özellikle inşaat alanlarında daha yapım aşamasında iken nemli alanları kurutma işlemi yapılır ise bina tesliminde ısınma sorunu yaşanmaz. Nemli olarak teslim edilen bir binanın ileride küf ve kötü koku dışında ısınmasında da problemler yaşanacaktır. İlk başta yapılacak olan nemli alan kurutma işlemi ile ilerideki işlemlerde daha büyük tasarruflar sağlanacaktır. Yaşadığınız alanın yeniden boyanması konusunda bir karar aldıysanız yine bu noktada bilmeniz gereken bir nokta bulunmaktadır.

Özellikle binalar yeni bittiğinde sıva işlemi yalpı ve daha sonra boyama işlemine geçilir. Bu noktada sıvadan sonra nemli alan kalmaması gerekmektedir. Eğer sıva işleminden sonra nemli yeri kurutma işlemi yapılmaz ise boyamadan sonra boya üzerinde kabarmalar ve küfler meydana gelecektir. Bu durum da başta küçük bir maliyet ile çözülebilecek bir sorunun daha sonra yüksek maliyet ile çözülmesi demektir.

Evinizdeki ya da işyerinizdeki yer döşemelerini veya parkeleri değiştirmek istiyorsanız yine kurutma işleminin yapılıp yapılmadığına dikkat etmelisiniz. Nemli alan kurutma işlemi yapıldıktan sonra yer ve parke döşemelerinin yapılması uygundur. Eğer gerekli olan kurutma işlemiz yapılmadan döşeme yapıldı ise ileri de tıpkı boya sonrası meydana gelen sorunlar gibi problemler ile karşılaşabilirsiniz.

Evinizin ya da işyerinizin nem kurutma problemi yüzünden sıkça inşaat alanına dönmesini istemiyorsanız alanında uzman olan bir firma ile nemli alan kurutma işlemi yaptırmalısınız. Bir kereliğine yaptıracağınız kurutma işlemi sizleri ileride karşılaşabileceğiniz sorunlara karşı tedbirli olmanızı sağlamaktadır. Üstelik maddi olarak da daha az etkileneceksiniz.

Ev ya da işyerinizi yenilerken ya da inşaat yapılırken kullanılacak malzemenin kaliteli olması her şeyi çözemeyebilir. Kaliteli ürünler kullanmak tabi ki önemlidir. Nemli olan bir alanın üzerine işlem yaptırırsanız kullanılacak malzemenin de kalitesinin bir önemi kalmamaktadır.

Firmamız gerekli nemli alan kurutma cihazlarına sahiptir. Gerekse inşaat halindeyken ya da daha sonra ev yenileme döneminde uygulanması gereken nem kurutma cihazları ile sizlere %100 çözümlü hizmet sunmaktayız. Yaptığımız işlemler sonucunda dışarıdan gelebilecek nem dışında iç kısımlardan nemin oluşturduğu sorunlar ile karşılaşmazsınız.

Dışarıdan gelen nemi ise yine nemli alan kurutma cihazlarımız ile giderebilmekteyiz.

Hizmet Verdiğimiz iller Arasında Edirne,İstanbul,Kocaeli,Yalova,Bursa,Bolu,Düzce,Zonguldak,Karabük,Çanakkale

Balıkesir,Bilecik,Manisa,Eskişehir,Kütahya,Uşak,Afyon,İzmir,Ankara ve ilçelerinde tüm Nemli Alan Kurutma ihtiyacınızda yanınızdayız.

Nemli Alan Kurutma

nemli alan kurutma ihtiyacınızda nem alma cihazlarımızla ister satın alarak, ister kiralık olarak nemli alanlarınız yok edilir.

Bizi Arayın : 444 0 719 

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Nem Alma Makinelerin Kullanımı

Nem Alma Makineleri Özellikle mağaza, ev, işyeri, fabrika gibi alanlarda rutubet nedeniyle orun yaşanma ı durumunda nem alma makineleri ile kurutma işlemi...