• TurkishEnglishGermany

Nem Kurutma İşlemi

Nem Kurutma

NEM KURUTMA İŞLEMİ

Havadaki ve ortamdaki nem seviyesinin profesyonel yöntemler ile giderilmesi nem kurutma işlemi sayesinde gerçekleşmektedir. Nem sorunu yaşayan müşterilerimiz hem yaşam alanlarının hem de sağlıklarının olumsuz etkilenmesinden oldukça şikâyetçi olmaktadırlar.

Engellenmeyen ve giderilmeyen nem zaman içerisinde betonların veya duvarların içlerinde sızarak hasar görmesini ve yapılarının bozulmasına sebep olacaktır. Duvarlara işleyen nem kurutulmadığı takdirde rutubete dönüşebilir ve küf sorununu meydana getirebilmektedir.

Nem sorununu sadece nemli bölgelerde yaşayan müşterilerimiz yaşamamaktadır. Oldukça kuru bir havaya sahip olan bölgelerde de nem sorunu meydana gelebilmektedir. Bunun en büyük sebebi binanızdaki ısı yalıtım sorunudur.

Evinizdeki özellikle mutfak ve banyodaki su buharları da ısı yalıtımı olmayan yaşam alanlarında yoğun olarak nem sorununu meydana getirebilmektedir. Özellikle elektronik sektörlerde nem büyük hasarlar meydana getirebilmektedir. Bunu engellemek için de nem kurutma cihazlarından faydalanabilirsiniz.

Belirli aralıklar ile kapalı alanlarda veya depolama alanlarında nem kurutma cihazları kullanılarak nem seviyesi uygun orana indirgenebilmektedir. Evlerinizdeki nem seviyesi fazla ise sizler fark etmeseniz de ilk başta gıdalarınızın küflenmesine sebep olacaktır.

Daha sonra da mobilyalarınızı ve ahşap olan her türlü eşyanızın yapısının bozulmasına sebep olacaktır. Nem hafife alınmaması gereken bir sorundur. Duvarların bile yapısını bozarak binanızın kullanım ömrünü kısaltabilmektedir.

Nem sorunu ayrıca yaşam alanlarınızda ağır ve kötü bir kokunun meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Nem ayrıca kış mevsiminde ısı kaybını da destekler. Bu yüzden nem kurutma işlemi yapılması gerekmektedir. Böylece her mevsim sağlığınıza ve yaşam alanlarınıza uygun bir hava ortamı elde edebilirsiniz.

Nem kurutma cihazları aralıksız olarak sürekli çalışabilme özelliğine sahiptir. Nem kurutma işlemi yapmadan veya yatırmadan önce bilmeniz gereken sizlere uygun nem oranıdır. Fazla nemin zararları kadar fazla kuru bir havanın da pek sağlıklı olduğu söylenemez.

Kullanılacağı sektöre göre sabit olarak çalışması için de ayarlanabilen nem kurutma cihazları bu gibi özel durumlarda su giderlerine bağlanmalıdır. Nem kurutma işlemi sırasında kesinlikle uygun voltajda elektrik enerjisi olmalıdır.

Her nem kurutma cihazının kapasitesine bağlı olarak elektrik voltajı değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca voltaj değişikliğinin yanı sıra çalışma derecesi ve nem alma oranı da değişkenlik gösterebilmektedir. Nem kurutma cihazları ısıtma ya da soğutma işlemi yaparak nem alma görevlerini yerine getirirler.

Nem kurutma firması olarak firmamız bünyesinde ev tipi, endüstriyel fabrika tipi ve inşaatlarda kullanılmak üzere üretilen nem kurutma cihazlarını bulabilirsiniz. Özellikle kapalı havuzlarda depolarda nem kurutma cihazları ayda bir ya da iki kez olmak üzere hatta daha sık aralıklar ile kullanılmalıdır.

Böylece neme bağlı olarak rutubet ve küf oluşumu da engellenmiş olmaktadır. Nem kurutma cihazları havadaki nem oranını kurutarak dengelerken ayrıca duvarlardaki ıslaklığı ve su buharı sorununu da ortadan kaldırabilmektedir.

Tekstil fabrikalarında ve atölyelerde ve depolama alanlarında nem ürünlere zarar verecek boyuta olabilmektedir. Bunu engellemek için fabrikaları havalandırma yöntemi etkili olmayabilir.

Bu gibi kapalı ve havalandırma yöntemi ile nem sorunun engellenemeyeceği alanlarda profesyonel çözümler ile nem sorunundan etkili bir çözüm ile kurutulabilirsiniz.

Hangi sektör veya hangi ortam olursa olsun havadaki nem seviyesi artış gösterdikçe aynı zamanda havadaki mikroorganizmalar ve bakterilerin de artmasına sebep olacaktır. Bazı ortamlarda soğutma yapan nem kurutma cihazları kullanılırken bazı ortamlarda da ısıtıcı nem kurutma cihazları kullanılmaktadır.

Nem kurutma cihazları hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan ve kurutulması gereken nem seviyesini bilmeden nem kurutma cihazı almamalısınız. 

Nem kurutma firmaları arasında sizlere sadece ürün satışı sırasında değil aynı zamanda satış sonrasında kurulum ve kullanıma bağlı olarak arızalanmalar için sizlere hizmet vermeye devam eden firmalar ile çalışmalısınız.

Bizler ile iletişime geçerek nem kurutma işlemi için uygun cihazlar ve nem kurutma cihaz fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Nem Kurutma İşlemi

Bize Ulaşın : 444 0 719

07 Temmuz 2015 1806 okunma