• TurkishEnglishGermany

Nem Kurutma Cihazı

nem-kurutma-cihazi

Nem Kurutma Cihazı

Uygulama alanlarına göre değişiklik gösteren nem cihazları evlerden iş yerlerine, fabrikalardan depolara kadar her yerde kullanılıyor. "Nem Kurutma Cihazı" nemin fazla olduğu ortamlar dışında farklı amaçlarla da kullanılabiliyor.

Farklı kullanım alanlarına en iyi örnek inşaat sektörü oluyor. İnşaat yapılırken yeni dökülen beton ya da şapın kuruyup sertleşmesini beklemek gerekiyor. Çünkü kurumadan inşaata devam etmek olumsuz sonuçlara neden olabiliyor. İklim durumu göz önüne alındığında inşaata devam edebilmek için kurumanın doğal yollarla gerçekleşmesini beklemek zaman, emek ve para kaybına neden olabiliyor. İşte böyle durumlarda nem kurutma cihazı ile kurutma yapılarak inşaat suni yollardan hızlı bir şekilde kurutuluyor ve sahibine zamanında teslim ediliyor.

Bu sayede hem ısıtma maliyetinde yaklaşık olarak yüzde 300’e varan oranlarda tasarruf sağlanıyor hem de zamanında teslim edilen binadan dolayı bina sahibi de inşaat firması da zarara uğramıyor.

Nem, profesyonel sektörler için de önemli bir sorun kaynağı olarak dikkat çekiyor. Başta inşaat sektörü olmak üzere yan sektörler olan dekorasyon, izolasyon, parke gibi alanlar ve temizlik firmaları kaynağı nem olan sorunlarla sıklıkla karşılaşıyorlar.

İnşaat sektöründe nemin en çok etkilediği alanlar ise duvar boyaları, parke döşemeleri, şap kurumaları, izolasyon uygulamaları ve epoksi alanları nemden negatif olarak etkileniyor.

Kullanım alanları değişiklik gösteren nem kurutma cihazları fiyatları da kullanım alanlarına göre değişiklik gösteriyor.

Ev tipi nem kurutucular daha ekonomik bir fiyata sahipken sanayi yani endüstri amaçlı nem kurutucular ise daha büyük yerlerin nemlerinin kurutulması amacıyla kullanıldıklarından dolayı çok pahalı olabiliyor.

Nem kurutucu cihaz havadaki nemi yutuyor ve cihazın borularında bulunan su kaplarına akıtılıyor. Emiş ise fanla hava sirkülasyonu oluşturularak sağlanıyor.

Tarım ürünleri ile elektronik cihazlar ve kağıt ürünlerini depolamak gerektiğinde çürüme ve küf oluşumuna engel olmanın en güzel yollarından biri nem cihazı kullanılarak ortam nemini düşük seviyede tutmaktır.

Nem kurutma cihazları kullanılarak nem kurutmanın gerçekleştirildiği diğer bir ortam ise yangın gibi bir felaket ya ad sel gibi doğal afettir.

Yangın söndürme çalışmalarından sonra hemen nem alma işlemi başlatılarak mekan yangın öncesi haline getirilerek kurutuluyor. Ya da sel gibi bir baskınla karşılaşıldığında profesyonel destek alınarak binaya giren sular kurutularak bina sel öncesi hale getiriliyor.

Sizin de yaşadığınız yerler sel veya benzeri durumlardan etkilenmişse ya da inşaatınızın zamanında bitmesini istiyorsanız nem kurutma cihazı kiralayabilir hatta uzman personelimizden bu konuda destek alabilirsiniz.

Nem Kurutma Cihazı

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719

08 Eylül 2014 2143 okunma