• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Islak Zemin Kurutma

islak-zemin-kurutma

Islak Zemin Kurutma

Konutlarda ve iş yerlerinde tuvalet, banyo, mutfak gibi bölümlere ıslak zemin ismi veriliyor. Islak zeminlerde zemin ıslandığında insanların kaymamaları için doku bulunması, su sızıntılarına karşı da derzinin iyi bir şekilde yapılmış bulunması gerekiyor.

Suya karşı dayanıklı malzemelerden yapılması gereken ıslak zeminler  nem ve rutubeti ilk olarak alacak yerler arasında bulunuyor.

Islak zemin malzemesi olarak en sık kullanılanlar arasında fayans, mermer, granit ve benzerleri yer alıyor.

Islak Zemin kurutma sel, patlayan boru, yangın söndürme işlemi ve benzeri olaylar yaşandığı zaman büyük önem taşıyor. Böyle durumlarda profesyonel desteğe ihtiyaç duyuluyor. Su baskını yaşandığında hasar ölçme tekniği, sel restorasyonu yapımı ve sel hasarı onarımı konusunda profesyonel olan eğitimli ekipler, zemin kurutma işlemini gerçekleştirerek selden etkilenen zemini ilk günkü hale getiriyor.

Sel baskını ile karşılaşıldığında bodrum katında ya da ıslak zemin olan yerlerde döşemeler ve ıslak zemin alanı kurusa bile zamanla hasar yeniden oluşabiliyor.  Çeşitli sorunlara neden olabilecek bu durumda küf büyük önem taşıyor.

Sel baskını ile yaşanılan sorunu kökünden çözmenin yolu ıslak zemin kurutma işlemi yapılarak sağlanıyor.

Su baskını kurutma işlemi için bodrum katındaki su seviyesinin azalması ve odadan çekilmesi beklense bile daha fazla hasar olmaması için üst kattaki ıslak zemin alanları ile odalarda hemen sel baskını kurutma yöntemlerinin uygulanarak kurutmanın yapılmasında büyük fayda bulunuyor.

Çünkü yukarı odalarda görünürde bir şey olmasa bile bodrumdan buharlaşarak yukarı kata çıkan su yüksek nemin ıslak zemin alanlarına ve odalara girmesine neden olabiliyor.

Önlenmeyen yoğun nem ise yeni hasarlara sebebiyet verebiliyor. Bunun nedeni yüksek nem nedeni ile binanın yapı malzemelerinin havadan nemi çekmesinden oluyor.

Önlenmediği takdirde binadaki alçılar sağlamlığını kaybediyor, mobilyalarda çürümeler yaşanabiliyor, yalıtım malzemeleri özelliğini kaybedebiliyor, ahşap alanlarda nem hasarları oluşabiliyor, küf oluşumları gözlenebiliyor. İnsanların sağlıklarını kaybetmesi de bu durumun diğer bir sonucu olarak ortaya çıkıyor.

Yüksek nemi yok etmek için havalandırma yeterli kurutma sağlanamıyor. Nem alma cihazları da nemi kurutmak için önemli bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Bu sayede havada bulunan yüzde 80’in üzerindeki nem olması gereken seviyelere yani yüzde 40 – yüzde 50 seviyesine düşürülüyor.

Islak zemin kurutma yapılmadan önce ıslak zeminlerde bulunan suyun tamamen kurutulması gerekiyor. Bu yüzden profesyonel yardım almak yerinde oluyor.

Eğer siz de su baskını yaşadıysanız ve ıslak zeminde kurutma işlemi yapacaksanız garantili çözümlerimiz için deneyimli elemanlarımızla bir telefon yanınızdayız.

Islak Zemin Kurutma

Bilgi için bizi arayın : 444 0 719

Etiketler : İstanbul ıslak zemin kurutma, İstanbul ıslak zemin kurutma firması, İstanbul ıslak zemin kurutma cihazı, Bursa ıslak zemin kurutma, Bursa ıslak zemin kurutma firması, Bursa ıslak zemin kurutma cihazı, İzmir ıslak zemin kurutma, İzmir ıslak zemin kurutma firması, İzmir ıslak zemin kurutma cihazı 

 

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.