• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Islak Tuğla Kurutma

islak-tugla-kurutma

Islak Tuğla KurutmaBina ve inşaat yapım aşamasında yaşanan en büyük sıkıntılardan biri de tuğla kurutma sorunudur.

Binanın sağlam olması bina yapım aşamasında inşaat yapılırken kullanılan malzemelerin sağlamlığı ve kalitesi ile doğru orantılıdır. İnşaat şantiyelerinde bekleyen veya tuğla üreticilerinin muhafaza alanlarında bekleyen tuğlalar çeşitli sebeplerden dolayı ıslanabilmekte veya nemlenme sorunu yaşayabilmektedir.

Bu gibi sorunlar da tuğlanın sağlamlığını ve kalitesini düşürmektedir. Nemin normalde yaşam alanlarınızdaki kalın betonlara bile ne kadar zarar verdiğinin hepiniz farkındasınızdır. Bunun için de rutubet sorunu ile karşılaşmamak için bina yapım aşamasında iken bazı tedbirlerin de alınması gerekmektedir.

Mesela nemli veya ıslak olan tuğla gibi yapı malzemelerinin kurutulması ve ıslaklıktan arındırılması gerekmektedir. Tuğla kurutma için tuğlanın kendiliğinden kurumasını beklemek sizlere sadece zaman kaybını verecektir.

Ayrıca tam olarak kurutulmayan bir tuğla kullanılarak yağılan binanın da kullanım ömrü süresince rutubet oluşumu gibi bazı sorunlar meydana gelecektir. Bu ve bunun gibi binanızın kullanım ömrünü kısaltacak ve yaşam kalitenizi düşürecek sorunlar ile karşılaşmamak için tuğla kurutma cihazlarını tercih edebilirsiniz.

Açık alanlarda da kolaylıkla ve rahatlıkla kullanabileceğiniz bu cihazlar taşınabilirlik özelliği ile de sizlere büyük kolaylık sağlamaktadır. Sadece cihaz çalıştırmak için sizlere gerekli olan cihazın monte edilebileceği ve engebeli olamayan bir alan ve elektriktir.

Uygun ve sizlere fazla maliyet çıkarmayacak kadar ekonomik elektrik harcayan kurutma cihazlarını firmamız bünyesinden kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Tuğlaların pişerek meydana çıktığını belirtmek isteriz. Toplu halde tuğla kurutma işlemleriniz için kurutma fırınlarından yararlanabilirsiniz.

Bu sizlere zaman kazandıracaktır. Kurutma cihazlarını yapı malzemeleri üzerinde kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Mesela her yapı malzemesinin yapısı, kurutma oranı ve derecesi birbirinden farklıdır.

Yani bir malzemeyi kuruturken uygun derecede kurutulması gerekmektedir. Bunun için de kullanacağınız kurutma cihazlarında bulunan ayarlar sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

Tuğla kurutma cihazı kiralama için kurutma firması olarak bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Islak olan tuğlaların üzerine yalıtım uygulaması yapılsa bile yalıtım sisteminden istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.

Tuğlaların gözle görülür derecede ıslak olmasına gerek yoktur. Sadece tuğlalarda az bir oranda nem sorunu olsa bile bu nem ilerleyecek ve tuğlaların yapısını zayıflatacaktır. Bunun için ıslak tuğla kurutma işlemi yapmanız ve az bir oranda ıslaklık olsa bile tuğladan tamamen arınmasını sağlamalısınız.

Kurutma cihazları kurutulacak alana sıcak hava göndererek kurutma işlemi yapmaktadır. Tuğlaları kurutmak için kullanılan kurutma cihazları sanayi tipi kurutma cihazlarıdır. Bu tip kurutma cihazları 24 saate kadar aralıksız çalışabilme özelliği ile sizlere kısa süre içerisinde kurutma hizmeti vermektedirler.

Hava şartlarından dolayı ıslanan fakat dıştan kuru gibi gözüken tuğlaların kuruluğundan emin olmak için kullanım süreleri boyunca belirli zaman aralıkları ile kurutma cihazlarını tuğlalar üzerinde kullanabilirsiniz.

Tuğla kurutma firması olara firmamızdan elde edebileceğiniz hizmetler arasında nem alma cihazları, rutubet giderme cihazları ve küf önleme ve temizleme cihazları da bulunmaktadır.

Kaliteli ürünler kullanmak için nemden kalmanızı tavsiye ederek kurutma işlemlerinizi havalandırma yöntemine değil cihazlara bırakmanızı öneriyoruz.

İstanbul tuğla kurutma firması olarak tüm İstanbul genelinde kurutma cihazlarımız ile her sektörde hizmet vermeye devam etmekteyiz. Tuğlaların veya diğer yapı malzemelerinin neminden veya ıslaklığından arındırılmasının sizlere farklı açılardan faydaları bulunmaktadır.

Özellikle inşaatın kısa süre içerisinde bitirilmesi ve sağlamlığı açısından da kurutma cihazları yapı aşamasında oldukça önem arz etmektedir. İnşaat sektör veya diğer sektörler için dilediğiniz kurutma cihazlarını firmamız bünyesinden satın alabilir ve kurulumunu ekip arkadaşlarımıza yaptırabilirsiniz.

Dilerseniz kullanılmamış tuğla olsun ya da dilerseniz yapımda kullanılmış tuğla olsun ıslak tuğla kurutma işlemlerinizi için her ebatta ve her kapasitede kurutma cihazlarımız bulunmaktadır. 

Islak Tuğla Kurutma

Bilgi ve hizmet almak için bizi arayın : 444 0 719

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.