• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

İnşaat Nem Kurutma Cihazı

insaat-nem-kurutma-cihazi

İnşaat Nem Kurutma Cihazı

Bilindiği gibi inşaat neminin doğal süreçte kurumasını beklemek inşaat halindeki binanın yapımını geciktirdiği gibi inşaat firmasına ve binanın sahibine ekonomik olarak da kayıp yaşatıyor. Hatta bir çok yerde iklim şartları nedeni ile doğal süreçte nem kurumuyor.

Bu yüzden inşaat nem kurutma cihazı nemin kurutulması için büyük önem taşıyor.

İnşaat nemini kurutmak için inşaat halinde bulunan yapılar için uygun olan nem alma cihazı kullanılıyor.

İnşaat nem kurutma cihazı ile yağmur kar ve benzeri doğal olaylar ile çimento ve beton yapımı sırasında kullanılan suyun betondan uzaklaşmasını sağlıyor.

Bazı bölgelerde yoğun olarak gerçekleşen kar yağışının ardından açan güneş sonucu inşaatı devam edilen yapılarda büyük sorunlar yaşanıyor. Bu sorunların nedeni fark edilmeyen ya da önemsenmeyen nemin betonun içine işlemesi ve nem kurutulması işlemi yapılmamasıdır.

Zemin ve betondaki nem inşaat tipi nem alma cihazları ile yok ediliyor. Bu sorunun çözümünü isteyen inşaat firmaları inşaat nem kurutma cihazları için ya satın alma ya da kiralama yöntemini tercih ediyor. Bazen kendi bünyelerinde inşaat beton kurutma cihazı kullanacak personel istihdam ederken bazen de profesyonel bir destek alarak nem kurutma işlemini yaptırıyorlar.

İnşaat alanının zemin ile duvarları inşaat süresince ve inşaat sonrasında sık sık kontrol edilerek kurutma işlemlerinin periyodik olarak gerçekleştirilmesi inşaatın zamanında bitmesini sağlayacak, binada oturulmaya başlayınca ısıtma konusunda büyük tasarruf sağlanmış olacak ve nem ölçümü yapılmayarak kurutma işleminin gerçekleştirilmediği inşaatlara oranla bina daha uzun ömürlü olacaktır.

Nem kurutma işleminin yapılmaması durumunda sadece binada sorun yaşanmayacak, konforsuz ve sağlıksız ortamdan dolayı insan sağlığında da başta romatizma olmak üzere çeşitli hastalıklar da baş gösterebilecektir.

İnşaat halinde bulunan binada duvarlarda yer alan nem kurumadan sıva ve boya işlemlerine geçmek binada sorun yaşanmasına neden olacağından inşaat duvar kurutma cihazı kullanılarak duvar kurutulduktan sonra diğer işlemlere geçmek doğru ve yerinde bir uygulama oluyor.

İnşaat alanlarında kurutma cihazı kullanmak hem inşaat firmasının inşaatı zamanında teslim ederek prestij kaybetmemesine, hem bina sahibinin binaları zamanında teslim alıp satarak hedeflerinde sapma olmamasına hem de Türk inşaat sektörünün dünya inşaat sektörü gözünde zarar görmesini engelliyor.

Sizin de inşaat firmanız varsa inşaatlarınızda inşaat nem kurutma cihazı kullanmak için bizi arayın. Hem firmanız prestij kaybetmesin hem de inşaat alanınız için uygun olan nem kurutma cihazını konusunda profesyonel olan elemanlarımız seçerek size destek olsun.

İnşaat Nem Kurutma Cihazı

İstek ve bilgi için arayınız : 444 0 719

 

Etiketler : İstanbul inşaat nem kurutma cihazı, İstanbul inşaat nem kurutma cihazı firması, İstanbul inşaat nem kurutma cihazı satışıBursa inşaat nem kurutma cihazı, Bursa inşaat nem kurutma cihazı firması, Bursa inşaat nem kurutma cihazı satışıİzmir inşaat nem kurutma cihazı, İzmir inşaat nem kurutma cihazı firması, İzmir inşaat nem kurutma cihazı satışı,

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.