• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

İnşaat Kurutmanın Faydaları

insaat-kurutmanin-faydalari

İnşaat Kurutma »Özellikle inşaat sektöründe yapılması zorunlu ve gerekli olan kurutma işlemi ve inşaat kurutmanın faydaları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Islaklık, nem veya rutubetin normal yaşam alanlarınıza verebileceği zararları hepimiz bilmekteyiz. İnşaatlar yarı açık alanlardan oldukları için ve inşaatın sağlam olabilmesi için özellikle beton dökümünde betonun kuruması için inşaatın kuru olması gerekmektedir.

Peki, inşaatın kurutulması için ne gibi işlem yapılması gerekmektedir? Öncelikle bilinmesi gereken noktalardan birisi inşatların hemen her mevsim yapım için devam ettiğidir.

Kış mevsiminde ya da yaz mevsiminde hava şartlarından dolayı inşaatın kendiliğinden kuruması için zaman ayırmak veya beklemen uzun bir çözüm sürecidir.

Bunlara gerek olmadığını belirterek gelişen teknoloji ile birlikte kapalı alanların veya yarı açık alanların ıslaklığından kurutulması veya nemden ve rutubetten arındırılması artık kısa süre içerisinde giderebilmektedir.

Kurutma işleminin inşaatın yapım aşamasında yapılmasının sebebi ve faydası bina oturma haline geldiğinde yani yaşam alanı olarak kullanıldığında rutubet sorunu veya nem sorunu yaşanmamaktadır.

İnşaatın kurutulma işlemi yapılırken kullanılacak olan kurutma cihazları aynı zamanda nem alma veya rutubet kurutma cihazları olarak da adlandırılmaktadır. Evlerinizde de kullandığınız nem alma veya rutubet kurutma cihazları ile inşaatlarda kullanılan cihazlar farklı özelliklere ve kurutma kapasitesine sahiptir.

İnşaat kurutma cihazları yarı açık alanlarda çalışacağı için evlerde çalışan cihazlardan farkı bu noktada ortaya çıkmaktadır. Genellikle kurutma cihazları açık olmayan ve kapalı mekânlarda kullanıldığında daha net çözümler verebilir diye yanlış bir kanı bulunmaktadır.

Oysa inşaatların yarı açık, hatta açık alanlar olduğu düşünülürse bu kanının yanlış olduğu bu noktada ispatlanmaktadır. Kar suları, yağmur suları veya inşaat yapımında kullanılan ve ıslaklığı oluşturacak diğer ekteler betonun içerisine işlemektedir. Kurutma cihazları bu noktada devreye girmektedir.

Eğer kurutma işlemi inşaat bitimine kadar düzenli olarak uygulanmaz ise betondaki ıslaklık betonun içerisine işleyecektir. Bu da bilindiği üzere uzun süre ıslak kalan beton zaman içerisinde yapısı bozularak zarar görecek ve dayanıklılığını kaybedecektir.

Peki, inşaat kurutma cihazı herkes tarafından kullanılmalı mıdır? Normalde kullanılması zorunlu olan kurutma cihazları sadece binanın kurutulması açısından değil ileri dönemlerdeki kullanım açısından da oldukça önemlidir.

Sizlerin rutubetten veya nemden etkilenmemesi ve bu sorunları yaşamaması için binanızın yapım aşamasında da kurutulması gerekmektedir. İnşaat kurutmanın faydaları sizleri bina içerisinde yaşamaya başladığınız zaman ortaya çıkacaktır.

Özellikle sizlerin fark etmediği şekilde yaşam alanlarınızda herhangi bir sorun olmadan da nem ve rutubet sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız bunun sebebi binanızın yapım aşamasında iken kurutulmaması olabilmektedir.

Özellikle astım hastalığı gibi solunum yolu hastalıklarını ve romatizma hastalıkları da tetikleyen bu nem ve rutubet sorunu ile karşı karşıya kalmamak için binanızın yapım aşamasında iken de ıslak ve nemli kalmaması gerekmektedir.

İnşaat kurutma firması olarak firmamızın bünyesinde bulunan kurutma sitemleri ve kurutma cihazları hakkında bilgi alabilir ve cihaz temini yapabilirsiniz.

İnşaat kurutmanın faydası olarak belki de en fazla rutubet oluşumunun engellenmesi gösterilebilir. Kurutulmayan ıslaklığın veya nemin zaman içerisinde betonu bile çürüttüğü düşünülürse binanızın sağlığı ve kullanım ömrünün uzun olması için inşaat yapım aşamasında da kurutulma işleminin yapılması gerekmektedir.

Yapım aşamasında kurutulmayan binada ilk olarak hasarlar binanın dış cephesindeki lekeler ve dökülmeler olarak meydana çıkmaktadır. Dilerseniz firmamızdan temin etmek istediğiniz kurutma cihazlarını kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.

Cihazlar hakkında profesyonel olan ekip arkadaşlarımız sizlere cihaz seçiminde ve seçtiğiniz cihazın kurulum ve onarımında sizlere destek olmaya devam etmektedirler.

Nem alma ve rutubet kurutma firması olarak bizler ile iletişime geçerek inşaat kurutmanın faydaları ve inşaat kurutma için gerekli olan cihaz ve kurutma makineleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İnşaat Kurutmanın Faydaları

Bilgi ve hizmet için bizi arayın : 444 0 719

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.