• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

İnşaat Kurutma Uygulaması

insaat-kurutma-uygulamasi

İNŞAAT KURUTMA UYGULAMASI

Kurutma Alanlarında Biz Neler Yapıyoruz :

İnşaat kurutma, şap kurutmasıva kurutmaepoksi kurutma, parke kurutma, boya kurutma, nem kurutma, rutubet kurutma, nem alma, zemin kurutma, beton kurutma, duvar kurutma, bina kurutma, yapı kurutma, depo kurutma, ambar kurutma, ahşap kurutma, su baskını nem kurutma, su baskın sonrası nem kurutma,  küf giderme, küf önleme, rutubet giderme, rutubet önleme, nem alma cihazı kiralama, nem kurutma cihazı kiralama, nem alma cihazı satışı, nem kurutma cihazı satışı.

Ayriyetten inşaat sektöründe en çok tercih edilen nem alma işlemlerini ısımak nem alma ve kurutma cihazları ile nem ve rutubet gibi sorunlardan kurtarmış oluyoruz.

nem kurutma ve nem alma su kaçağı gibi ihtiyac duyulan alanlarda hizmetler vermekteyiz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz..

Hizmetlerimizden memnun kalacağınızdan kuşkumuz yok. Tüm ekiplerimiz yılların tecrübesi ve profesyonel ekipmanlarıyla 7/24 hizmetinize hazır halde bekliyor.

İnşaat işleri devam ederken yağan yağmur veya kar ya da binanın yeni döşenen su tesisatının sorun çıkararak su baskını oluşturması gibi sebeplerden dolayı İnşaat Kurutma işleminin uygulanması gerekiyor.

Şantiye Kurutma uygulanmadığı takdirde betonun içine işleyen yağmur suyu, kar suyu, su baskını bina tamamlanıp inşaat sahibine teslim edildikten belli bir süre sonra nem ve küf oluşumuna bırakacaktır.

Böyle bir durum hem inşaatı yapan firmanın prestijini olumsuz yönde etkileyecek hem de kullanılan yapının ömrünü normal süreden daha kısa hale getirecektir.

Yeni yapılan binaların çoğunda inşaat kurutma işlemleri binanın zamanında teslim edilebilmesi için maalesef yapılamıyor. 

Bu da binanın izolasyon işlemleri de yapılmış olsa yapı coğrafi konumdan dolayı oluşacak neme dolayısıyla binanın bu nemden zarar görme olasılığına karşı korunaklı da yapılmış olsa başlangıçta yapılması gereken inşaat kurutma yapılmadığı için ısınmada sorun yaşanmasına küf oluşumuna ve benzeri problemlere yol açıyor.

Öte yandan inşaat esnasında şap, parke, sıva, epoksi çalışmalarından sonra gerekli uygulamalar için yapıdaki nem oranının 90 altı olması gerekiyor. Örneğin şap döküldükten sonra yapıdaki nem oranı ideal nem oranına indirilmezse ileride parkelerde kabarma şişme ve benzeri sorunlar yaşanabiliyor.

Bu sorunları ortadan kaldırmanın yolu nem alma cihazlarıyla inşaat kurutma işleminin yapılmasından geçiyor.

İnşaat Kurutma Faydaları :

* İnşaat Kurutma işleminin en önemli faydası bina kullanılmaya başlandıktan sonra ısıtma maliyetlerinde büyük tasarruf sağlaması yani ısıtma tasarrufu oluyor.

* İnşaat Kurutma işlemi yapılan yapılarda boyama, yer kaplama ve benzeri işlere daha erkenden başlanacağı için inşaat süresi kısalıyor.

İnşaat kurutma yapılmadığı takdirde ileride oluşabilecek sorunlar karşısında bina kurutma veya yapı kurutma gibi işlemler daha maliyetli bir şekilde yapılacaktır. Bu da hem müşterinin bütçesi için, hem ekonomi için artı maliyet getirecektir. Bu yüzden inşaat kurutmanın ekonomiye artı katkısı bulunuyor

*Binada yaşanan sorunun İnşaat Kurutma işlemi yapılmadığı için meydana geldiği tespit edildiğinde inşaat yapımından dolayısıyla da kurutma işleminden sorumlu olan firma için olumsuz bir referans kaynağı olacağından sorumlu firma inşaat halindeki binada yapılması gereken her türlü inşaat kurutma işlemini mutlaka yapmalıdır.

İNŞAAT KURUTMA UYGULAMASI

Bilgi ve hizmet almak için bizi arayın : 444 0 719

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.