• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Depo Nem Kurutma

depo-nem-kurutma

Depo nem kurutma hizmetimizden faydalanarak depo içerisinde muhafaza ettiğiniz ürünlerinizin ve eşyalarınızın sağlıklı bir şekilde kullanım ömürlerini korumasına yardımcı olabilirsiniz.

Depo nemi kurutma sadece depo içerisindeki ürünlerin korunması açısından değil aynı zamanda deponun yapı olarak da sağlamlığını koruması açısından oldukça önem taşımaktadır. Depolarda nem oranı oldukça önemli bir olgudur.

Genellikle gıda depolarında nem oranının hiç bulunmaması gıdaların bozulmaması için gereklidir. Fakat depo dediğimizde fabrikaların ve iş yerlerinin de depoları aklımıza gelebilir.

Örneğin bir mağazanın deposunda genellikle tekstil ürünleri yer alacağı için yine böyle bir depoda da nem oranının olmaması gerekmektedir. Depolar genellikle ürünlerin yapısı ne olursa olsun uzun süreli olarak muhafaza edileceği alanlardır.

Bunun için de içerisindeki ürünlerin bozulmaması adına deponun da yapı olarak sağlam olması büyük önem taşımaktadır.

Depolarda yapılacak olan nem kurutma işlemlerinin sizlere sağlayacağı bir diğer avantaj da depo içerisindeki havayı temizlemesidir.

Genellikle güneş ışığının bile sakıncalı olduğu düşünülürse depo içlerindeki havanın da düzenli olarak temizlenmesi daha uygun olacaktır.

Nem kurutma hizmetimizden faydalanmanız dâhilinde hem depodaki nem seviyesi olabildiğince düşürülecek hem de alandaki hava kirden ve tozdan da kurtulacaktır.

Firma olarak depo nem alma işlemlerinde içerisinde ürün olması dâhilinde yapılacak uygulamalar için de uygun olan kurutma cihazlarını kullanmaktayız.

Depolar oldukça geniş bir alan büyüklüklerine sahip olabilmektedir. Tamamen kapalı olan depoların yanı sıra açık olan depolarda bulunmaktadır.

Ahşap, elektronik eşya, gıda veya tekstil ürünlerinin depolandığı alanlarda belirli aralıklar ile nem seviyesi ölçülmelidir.

Uzun süre kalan ürünlerin de tozlanmasın ürünlerin sağlığı açısından da risk teşkil edebileceği gibi yaşanabilecek dış etkenlerden dolayı nem sorunu da yaşanabilmektedir.

Hava şartlarından veya deponun bulunduğu cepheden dolayı sürekli olarak nem sorunu yaşandığında gerekli onarımların da yapılması ile birlikte nem seviyesi istenilen orana düşürülene kadar kurutma işlemi yapılmalıdır.

Depo nemi alma işlemi yapıldığı takdirde depoda oluşması muhtemel olan rutubetin de engellenmesi kurutma işleminin sizlere sağlayacağı bir diğer avantajdır.

Kuru hava özellikle depo gibi kapalı alanlar için önerilen en sağlıklı hava sahasıdır. Bu kuru havayı elde etmek için yapmanız gereken sadece nem alma cihazı kullanma olacaktır.

Nem alma cihazını deponu büyüklüğüne veya giderilmesi gereken nem seviyesine göre sürekli olarak da kullanabilirsiniz.

Depolar uzun süre havasız kaldığında ve temizliği yapılmadığında da havada rutubet bakterileri oluşabilmektedir.

En küçük bir nem seviyesinde bu bakteriler hızlı bir şekilde yayılarak depoda küfün ve rutubetin baş göstermesine sebep olmaktadırlar.

Depo nem kurutma işlemi yapıldığında ise havada oluşum aşamasında olan bu bakteriler de yok edilmektedir.

Depo kurutma işlemleri aynı zamanda ürün muhafaza dilen diğer alanlar için de yapılan bir uygulamadır.

Depo seçiminizde sizlerin de öncelikli olarak yapı olarak seçim yaparken yalıtım sisteminin oldukça iyi olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Deponun yapısal olarak nemi barındırması içerisinde hangi yapıdaki ürün muhafaza edilirse edilsin kısa sürede maddi olarak zarar getirecek boyutta bozulmalara sebep olabilmektedir.

"Depo nem kurutma firması" olarak geçici bir süreliğine depo olarak kullanacağınız alanlara veya sürekli olarak kullandığınız deponuz için bakım amaçlı yapılması gerekli olan kurutma işlemlerini oldukça uygu fiyat aralıkları ile sizlerin hizmetine sunmaktayız.

Depodaki nemin sürekli olarak kontrol edilerek istenilen seviyeye ulaşana kadar kurutma işleminin yapılmasına dikkat etmekteyiz.

Kullandığımız ve firmamız bünyesinde bulunan nem kurutma cihazları ile depo alan büyüklüğüne uygun bir cihaz ve nem seviyesine uygun en net sonucu verecek olan cihazı sizler için temin etmekteyiz.

Firmamızın sizler için sunduğu depo nem kurutma hizmeti ve cihazlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DEPO NEM KURUTMA

Bilgi ve Kiralama için bizi arayın : 444 0 719

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.