• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Bina Nem Kurutma

bina-nem-kurutma

Bina Nem Kurutma

Binalar oturma, çalışma ya da kültürel yani ne amaçlı kullanılırsa kullanılsın tüm binalarda nem sorunu yaşanabiliyor. Sorunun çözümü için de bina nem kurutma yapılması gerekiyor.

Havada olması gereken ideal nem oranı yüzde 40 – yüzde 50 arasında bulunuyor. Havada bu orandan fazla nemin olması hem havanın kalitesini bozuyor, hem yaşama ortamının konforunun yok olmasına neden oluyor.

Binada oluşan nem binanın ömrünü kısaltıyor, insanların sağlık sorunu yaşamasına neden oluyor ve eşyaların çürümesine yol açıyor.

Özellikle banyo, tuvalet ve mutfaklar ile binaların kuzey kesimleri daha çok nem riski tehdidi altında bulunuyor.

İnsanların nefes alması, yemek yapılması, banyo almak, yeterli yalıtım yapılmaması durumunda yağan yağmurlar ve kar, sel felaketi, borulardan sızan su binanın nemli olmasına sebep olan en önemli olaylar arasında sıralanıyor.

Binada nem sorunu varsa ve pratik çözümlerle bu sorun çözülemiyorsa nem sorununun kökten giderilmesi için profesyonel bir destek almak gerekiyor. Günümüzde temizlik firmaları sadece temizlik yapmıyor, profesyonel olarak nem kurutma işlemi de yapıyor. Nemin kaynağını yerinde tespit eden profesyoneller nemin kaynağını bularak garantili bir şekilde çözüyor ve bina kurutma işlemini gerçekleştiriyor.

Bina kışın çok fazla yağmur aldığında ya da kuzey tarafta bulunan binalarda nem oranı yüksek oluyor. Binada nem oranının yüksek olması da çeşitli problemlere sebebiyet veriyor.

Bunlar arasında eşyaların zarar görmesi, insanların sağlığının bozulması ya da binanın ömrünün kısalması yer alıyor. Bu ve benzeri sorunların yaşanmaması için nemli bina kurutma işleminin yapılması gerekiyor.

Bina nem kurutma, yapılabilmesi için başta bodrum katı ve zarar gören diğer katlarda bulunan eşyalar ile mobilyalar dışarı çıkarılarak binayı kurutma işlemi için hazır hale getirmek önem taşıyor.

Kurutma işlemi için farklı kurutuculara ihtiyaç duyulacağı için kurutma işleminin hangi yer için hangi kurutucunun kullanılması gerektiğini bilen profesyoneller tarafından yapılması yerinde oluyor.

Nem kurutma işlemi bina sahibi tarafından yapılıyorsa uzun sürebiliyor. Özellikle küflü bina kurutma işlemi için temizlik işleri de yapan, konusunda profesyonel ve eğitimli elemanları bünyesinde barındıran ve nem kurutma işlemini garantili şekilde yapan profesyonellere bina kurutmada büyük ihtiyaç duyuluyor.

Bina nem kurutma konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa, binanızdaki nem kurutma işleminin doğru yöntemlerle, kısa sürede ve garantili bir şekilde yapılmasını istiyorsanız bizi arayın.

Bina Nem Kurutma

İstek ve bilgi için bizi arayın : 444 0 719

 

Etiketler : İstanbul bina nem kurutma, İstanbul bina nem kurutma firması, İstanbul bina nem kurutma cihazıBursa bina nem kurutma, Bursa bina nem kurutma firması, Bursa bina nem kurutma cihazıİzmir bina nem kurutma, İzmir bina nem kurutma firması, İzmir bina nem kurutma cihazı,

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.