• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Beton Nem Kurutma

beton-nem-kurutma

Beton nem kurutma artık yapılarda kesinlikle yapılması gereken bir uygulama olarak görülmektedir.

Beton nem kurutma işlemini ise en sağlıklı ve etkili bir şekilde kurutma cihazları ile gerçekleştirebilirsiniz. Her şeyden öce yapılan işin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi oldukça önemlidir. Bunun için de bazı önlemleri de almak gerekebilir.

Kurutma cihazları her sektörde kullanıma uygun olan son teknoloji ve etkili bir kurutma hizmeti sunan profesyonel cihazlardandır. Betonlar bir yapıyı ortaya çıkaran en temel olgulardan birisidir.

Bazen inşaat yapım aşamasında dış etkenlerden veya ortamdaki ıslaklıktan dolayı betonların kurutulması gerekli görülebilir.

Ya da mevcut olarak kullandığınız binanızda beklenmedik sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bunlara örnek olarak da su baskını veya su kaçaklarına bağlı olarak meydana gelen su sızıntılarını gösterebiliriz.

Bu gibi olaylar sonucunda nemin oluşması genellikle betonlarda meydana gelmektedir. Betonlar yapı olarak her ne kadar kalın ve kuvvetli olsalar da nemin betonun yapısına sızarak yerleşmesi zaman içerisinde betonun çürümesine sebep olacaktır.

Bu da betonun sağlamlığını ortadan kaldıracaktır. Betonlardan başlayarak bütün bir binaya nem dağılması en sık rastlanan sorunlardan birisidir.

Evlerinizde nem kontrolü yapılırken genellikle betonlarda ölçümlerin yapılarak kuruma işlemlerin de bu noktalara yapılması nem sorunun tamamen ortadan kaldırılması için gereklidir.

İnşaatlardaki beton ıslaklığı ile herhangi bir su baskın sonrasında meydana gelen ıslaklık ve nem oranları değişken oranlara sahip olabilmektedir.

"Beton nem kurutma firmasıolarak her miktardaki nem oranına sahip olan alanlar için kullandığımız farklı kapasitelerdeki kurutma cihazlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Beton nem alma işlemlerimiz sırasında ne kadarlık bir nem oranı bulunuyor ise tamamen yok edilene kadar kurutma hizmetimiz devam etmektedir.

Gerekli kontroller yapılarak uygulama devam etmediği sürece beton içerisinde kalacak herhangi bir nemin tekrar dağılma ihtimalini de göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

Özellikle binaların yapım aşamasına betonların kurutma işleminin yapımına daha özen gösterilmektedir.

Beton nem kurutma işleminin sizlere sağlayacağı avantajların başında da kesinlikle ısı tasarrufu gelmektedir. Bildiğiniz üzere nemli bir odayı veya alanı ısıtmak oldukça maliyetli ve zordur.

Ne kadar yüksek ısı verirseniz verin havadaki nemi artırarak alanın ısınmasını sağlayamazsınız.

Bunun için de betonların ilk yapım aşamasında yapılacak olan bir kurutma işlemi ileride ısı yalıtımında herhangi bir sorun çıkmaması için atılacak en önemli adımlardan birisidir.

Beton kurutmanın sağlayacağı bir diğer avantajlardan birisi de malzemelerin nemden dolayı israf olmamasıdır. Bu kurutma işlemi sayesinde betonların üzerine uygulanacak sıva, şap veya zemin döşemesi gibi işlemlerin de sağlıklı bir şekilde kullanma hazır olabilmesi için beton kurutma işlemi yapılmalıdır.

Hem hizmet öncesine hem de hizmet sonrasında sizlere teknik destek sunabilecek bir "beton nem kurutma firmasıolarak dünya genelinde inşat alanında kullanım için uygun olan nem kurutma cihazlarımız ile sizlere hizmetlerimiz devam etmektedir.

Kurutma ve nem alma işlemleri inşaat yapım süresinde yapılmadığı takdirde nemden dolayı meydana gelebilecek sorunlar sebebi ile yaşam alanı olarak kullanılmaya başlandığında kurutma işleminin yapılması zorunlu ve daha maliyetli bir hale gelecektir.

İlerleyen dönemlerde yapılacak olan kurutma işleminde yine etkili sonuçlar elde edebilirsiniz fakat daha fazla bir zarar ile karşı karşıya gelme olasılığınızın da artacağını belirtmek isteriz.

Binaların sağlıklı ve sağlam olmasının ilk ve temel şartından birisi de bütün malzemelerinin kuru ve nemden arınmış olması gerekmektedir.

Bunu da gerçekleştirebilmek için yapmanız gereken oldukça basit ve ekonomik bir işlemdir.

Nemin ileride sizlere getireceği bütün eksiler ve maliyetler göz önünde bulundurulduğunda beton nem kurutma cihazı ile yapılacak kurutma işleminin sizlere her noktada kazanç getireceğini de söyleyebiliriz.

BETON NEM KURUTMA

Bilgi ve kiralama için bizi arayın : 444 0 719

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.