• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Beton Nasıl Kurutulmalı

beton-nasil-kurutulmali

Nem nasıl kurutulmalı sorusuna firmamız ile artık profesyonel çözümler ile cevap verebilirsiniz.

Nem kurutma işlemini tekdüze ve eski yöntemler kullanarak yapmanıza ve gereksiz zahmetler altına girmenize gerek kalmadığını belirtmek isteriz. Betonlar yapı olarak oldukça kalın ve dayanıklı olabilir.

Fakat betonların yapısının içerisine sızan nem veya ıslaklık oldukça kalın olan betonların bile yapılarının bozulmasına sebep olabilmektedir.

Betonlardaki nem yapı olarak betonun daha dayanıksız bir hale gelmesini sağlayacak şekilde çürümesine sebep olmaktadır.

Dış yüzeyi her ne kadar kuru gibi görünse de betonların önemli olan içlerindeki nemin de kurutulmasıdır.

Beton kurutma işleminin daha ileri dönemler için bir yatırım olduğunu da söyleyebiliriz. Hava şartlarından dolayı veya su baskınlarından dolayı ıslaklık sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu gibi olaylardan sonra yapılması gereken sadece geniş kapsamlı kurutma hizmeti veren bir kurutma cihazı kullanmaktır. Kurutma cihazları çalışma prensibi olarak eşit oranda bir kurutma performansı gösterirler.

Böylelikle betonların hem dış yüzeylerinin hem de içyapılarının aynı oranda kuruması sağlanmaktadır. Sadece yeni yapılan binalarda beton ıslaklığı veya beton nem gibi sorunlar le karşılaşılmamaktadır.

Özelikle su tesisatındaki arızalar ve inşaat yapımında kurutulmayan betonların nem oranının daha sonra ortaya çıkmasından dolayı mevcut olarak kullanmakta olduğunuz evinizde de betonlar ile ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Bunun için eski binalarda da kurutma işleminin yapılabilmesi için profesyonel ekip arkadaşlarımız ile beton nem kurutma hizmeti vermekteyiz.

Beton dediğimizde sadece hiçbir işlem görmemiş bir kavram aklımıza gelmemelidir. Duvarlar, evinizdeki zemin ve tavan da betonlardan oluştuğu için nemi bir evini var ise yapınızdaki betonlar yapısal olarak zarar görmüş olabilir.

Islak betonu nem alma ve kurutma hizmetimizden faydalanarak sağlam yapısına yeniden kavuşturmanız mümkündür.

Nemli bir betonun sadece dış yüzeyinin kurutulması nemden ve ıslaklıktan tamamen arındığı anlamına gelmemektedir.

Bunun için de bizler kurutma firması olarak betondaki mevcut olan ıslaklık ve nem düzeyini işlem öncesinde gerekli ölçümler yaparak kurutma hizmetine başlamaktayız. Kurutma işlemleri uygulanacak alana göre farklılık gösterebilmektedir.

Yani tamamen açık alanda yapılacak olan bir kurutma işleminden de etkili bir şekilde sonuç almak için kurutma cihazlarından faydalanabilirsiniz.

Betonların kalınlığına göre kuruma sürelerinde de değişkenlik olmaktadır. Önemli olan inşaatın bitim süresi içi en kısa sürede etkili bir şekilde kurutma işlemi yapmaktır.

Peki, kurutma cihazı ile beton nasıl kurutulmalı Betonların en içlerindeki ıslaklığı ve nemi alabilen kurutma cihazları eşit oranda ve yüksek kapasite ile bir kurutma sağlamaktadırlar.

Zaten kurutma cihazı kullanırken su boşaltım haznesini boşaltırken alınan nem ve ıslaklığı kendi gözleriniz ile de görmeniz mümkündür.

İlk olarak betondaki nem seviyesinin belirlenmesi ve cihazın buna göre aralıklı olarak mı yoksa sürekli olarak mı çalıştırılıp çalıştırılmayacağı belirlenmelidir. Bu noktada ıslaklığın ve nemin tespit edilebilmesi için ölçüm cihazları tercih edilebilir.

Beton kurutma firması olarak betondaki ıslaklığın ve nemin erken müdahale ile kurutularak giderilmesi özellikle ısı için sizlere oldukça tasarrufu da beraberinde getirecektir.

Yalıtım sistemleri yapılmadan önce ilk olarak betonlardaki nem ve ıslaklık oranları tespit edilmelidir. Böylece kışın yaşam alanlarınızda nemden dolayı ve buna bağlı olarak gelişecek olan rutubetten dolayı ısı kaybı yaşamazsınız.

Beton kurutma işlemi farklı amaçlar için yapılmış olsa da sonuç olarak hem zamandan kazandırırken hem de nemden kurtulmanızı sağlamaktadır.

Kurutma firması olarak da her alanda ve her sektörde kesinlikle kullanılması gereken kurutma cihazları ile aslında geleceğe bir yatırım yaptığınızda belirtmek isteriz.

Hem kullanılan malzemeden tasarruf yapmak hem de beton işleminden sonra yapılacak olan işleme geçiş süresini sağlıklı bir şekilde hızlandırmak için kurutma cihazlarını kullanmalısınız.

Bizler ile iletişime geçerek beton nasıl kurutulmalı ve hangi cihazlar tercih edilmeli sorularınıza detaylı bir şekilde cevap bulabilirsiniz.

BETON NASIL KURUTULMALI

Bilgi ve Kiralama Hizmeti için Bizi Arayın : 444 0 719 

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.