• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Alçı ve Sıva Kurutma

alci-ve-siva-kurutma

Alçı ve sıva kurutma her yen yapılan konut ve binalarda kesinlikle uygulanması gereken bir kurutma işlemidir.

Alçı sıva kurutma işleminin yapılabilmesi için kurutma firması olarak bizler ile iletişime geçebilir ve bu alanda profesyonel olan kurutma cihazlarımızı temin edebilirsiniz.

Gerek duvar gerekse tavan uygulamalarında sağlamlığın ilerleyen dönemlere de aynı şekilde aktarılabilmesi için kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.

Sıva ve alçı uygulamaları kuruma süresi olarak haftalar ve hatta aylar süren bir zaman kaybı yaşanabilmektedir. Artık alçının ve sıvanın kendiliğinden kuruma süresini beklemek zorunda değilsiniz.

Bu uzun süren zaman kayıplarını yüksek kurutma kapasiteli kurutma cihazlarımız sayesinde en az seviyesine indirmeniz mümkündür.

Nemin ve ıslaklığın kurutularak giderilmesi sizlere her açıdan avantaj sağlayacak bir uygulamadır. Sıva ve alçı uygulaması artık inşaatın iç tasarımına geçilecek bir aşama olduğu için özellikle ıslaklık ve nemden tamamen arınması gerekecektir.

Özellikle alçı malzemesi sertleşmesi dâhilinde kullanılan bir yapı malzemesi olduğu için uygulama yapıldıktan sonra kurutma cihazı ile tamamen kuruduğundan emin olunması gerekmektedir.

Sıva işlemi de yine kuruma süresi oldukça uzun bir zaman dilimine sahip bir işlemdir. Kuruma süresini hızlandırmaya yardımcı olacak bir kurutma cihazının sizlere farklı avantajları da olacaktır.

İnşaat iş sahalarında özellikle alçı ve sıva uygulamalarının kurutma cihazı kullanılarak kurutulması aynı zamanda ortamdaki havanın da nemden ve kirden arınmasını da sağlayacaktır.

Alçı kurutma işlemi özellikle alçının yapı olarak bozulmaması için yapılması gereken bir işlemdir.

İnşaat sektöründe kullanılmak üzere zorlu çalışma şartlarına dayanıklı olan kurutma cihazlarımız ile vermiş olduğumuz hizmetler %100’e varan kurutma sonuçlarını vermektedir.

Yapı sektöründe en önemli olan noktalardan birisi de malzemelerin herhangi bir sebepten dolayı zarar görerek maddi kayıp ve buna bağlı olarak zaman kaybı yaşatmasıdır.

Bunlar göz önünde bulundurulduğunda nemden dolayı en çabuk zarar görecek malzemelerden birisi olan alçı ve sıva kurutma işlemlerinin yapılması oluşabilecek maddi ve zaman kayıplarının da yaşanmaması için bir önlem olacaktır.

Binaların yapım sırasında yaz mevsiminde dış cepheye uygulanan alçı veya sıvalarının kuruma süresi iç cephesinde yapılan uygulamalara göre daha hızlı işleyen bir süreç olabilmektedir.

Yine de nemin sadece su ile meydana gelmediği ve havadaki nemin de dış cephe için sakıncalı bir durum oluşturacağı da düşünülmelidir.

Bunun için bizler kurutma hizmetimizi sadece kapalı alanlar için değil aynı zamanda açık alanlar için de uygulamaktayız.

Sıva kurutma hizmetimizden dış cephe uygulamaları için de faydalanabilirsiniz. Sıva veya alçı kurutma işlemi yapılmadığı takdirde yaşanabilecek en büyük sorunlardan birisi de sıvanın ve alçının üzerine yapılan boya veya buna benzer uygulamalarda görülmektedir.

Boyaların dökülmesi, kabarması veya yapılan diğer uygulamalardaki yapısal bozuklukların yanı sıra renk bozukluları da kurutma işlemi yapılmadığı zaman ortaya çıkacak sorunlardan bazılarıdır.

Kurutma işlemi sadece sıvadan veya alçıdan sonra yapılmamalıdır. Yine aynı şekilde betonların veya uygulama yapılacak olan zeminlerin üzerinde de kurutma işlemi yapıldıktan sonra alçının uygulanması daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

İstanbul alçı sıva kurutma firması olarak firmamız bünyesinde bulabileceğiniz kurutma cihazları her büyüklükteki alan ve yüzey üzerinde etkili olabilecek kapasiteye sahiptir.

Etkili ve eşit şekilde kurutma sağlayan kurutma cihazlarımızı tüm yapı malzemeleri üzerinde kullanabilirsiniz.

Nem yoğunluğu veya ıslaklık düzeyi ne kadar yoğun olursa olsun aralıksız ve sürekli olarak çalışabilme özellikleri sayesinde kısa sürede ve etkili bir şekilde kurutma performansı elde edebilirsiniz.

Sıva veya alçı işleminden sonra kurutma işleminin yapılmaması duvar kâğıtları, boyaları veya zeminde yapılan döşemlerde de olumsuz sonuçları beraberinde getirecektir.

Alçı ve sıva kurutma hizmetimizden faydalanmak veya kurutma cihazlarımız hakkında bilgi edinmek isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

ALÇI VE SIVA KURUTMA

Bilgi ve Kiralama için bizi arayın : 444 0 719

Kurutek Dydtürktek

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.